راهنماییمطالب خواندنی

حالت خوابیدن چه تاثیری بر روی سلامتی شما خواهند داشت؟

چگونه بخوابیم و خواب سالم داشته باشیم

حالت خوابیدن بصورتهای مختلف می تواند تاثیرات متفاوتی بروی ما داشته باشد که در این پست به تاثیرات اشکال مختلف خوابیدن می پردازیم. البته سحر و جادو نیز می تواند روی کیفیت خواب ما نیز اثر بگذارد که با باطل کردن سحر میتوان آنرا درمان کرد

۱- خوابیدن به پشت و پایین انداختن دست ها

بهترین و سالم ترین روش خوابیدن برای ستون فقرات به شمار می آید. خوابیدن در این حالت گزینه ی خوبی برای کسانی که گردن درد دارند نیز به شمار می آید.

۲- حالتهای خوابیدن به پشت وگذاشتن دست بالا سر

این حالت خوابیدن به حالت ستاره دریایی معروف است و برای کمر و پشت بسیار خوب است.
این روش خوابیدن نه تنها درد گردن را تسکین می دهد بلکه از وقوع جوش های پوستی و چین وچروک های صورت نیز جلوگیری خواهد نمود.

@doaanevic786
۳- حالت جنینی

حالت خوابیدن جنینی یکی از بدترین روش ها برای خوابیدن است زیرا می تواند به صدمه به گردن و پشت منتهی شده و درد در این نقاط را به همراه داشته باشد.
علاوه بر درد کمر و گردن باعث می شود که در هنگام خواب نتوانید نفس عمیق بکشید و برای زنان باردار نیز توصیه نمی شود.

۴- حالت سقوط آزاد( دَمر  . صورت روی بالشت)

خوابیدن در حالت سقوط آزاد نه تنها عملکرد سیستم گوارش بدن را بهبود می بخشد بلکه در کاهش مشکل خروپف نیز بسیار موثر خواهد بود.
اما این روش خوابیدن فشار و تنش زیادی را در گردن ایجاد کرده و درد گردن را در پی خواهد داشت. همچنین احتمال چین و چروک در پوست صورت با این روش خوابیدن بیشتر خواهد شد.

۵- خواب  به پهلو با دست های آزاد

خوابیدن به پهلو برای حل مشکل خروپف کردن بسیار مفید است اما به دلیل فشاری که به اعصاب زیرین وارد می شود ممکن است جریان خود به سختی ادامه داشته باشد که با درد در ناحیه شانه و گردن همراه است.

۶- خواب  به پهلو و دست ها در امتداد بدن

این روش خوابیدن برای کسانی که از درد گردن و کمر رنج می برند بسیار مفید است و به از بین رفتن مشکلاتی مانند توقف ناگهانی کوتاه مدت تنفس در خواب نیز کمک خواهد کرد.

با این وجود این حالت خوابیدن نیز نقاط ضعفی دارد و آن این که چنین حالتی از خوابیدن می تواند باعث ایجاد چروک و شل شدن سینه ها در خانم ها شود.

۷- خوابیدن به پهلوی راست یا چپ

اگر روی پهلوی راستتان می خوابید این کار می تواند به مشکلات قلبی منتهی شود و اگر روی پهلوی چپ بخوابید نیز این کار می تواند باعث فشار وارد شدن به ارگان های داخلی مانند معده، ریه ها و کبد گردد.

۸- خوابیدن روی بالشت های محافظ

اگر در هنگام خواب از یک بالش بزرگ و نرم به عنوان محافظ و تکیه گاه بدن استفاده کنید درد کمتری را در بدنتان احساس خواهید کرد.
کسانی که به پشت می خوابند می توانند بالشی را زیر قوس ستون فقرات خود قرار دهند و کسانی که در حالت سقوط آزاد می خوابند می توانند بالش را زیر ران یا پهلوی خود بگذارند تا احساس درد کمتری هنگام خواب داشته باشند.

حالت های مختلف خوابیدن چه تاثیری بر روی سلامتی شما خواهند داشت؟
حالت های مختلف خوابیدن چه تاثیری بر روی سلامتی شما خواهند داشت؟

Views: 132

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا
دعای عاجل